Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés


Isten hozott!

Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Top posters
Nada
Csevegő - Page 2 Sz_bal11Csevegő - Page 2 Sz_koz11Csevegő - Page 2 Sz_job11 
Skerina
Csevegő - Page 2 Sz_bal11Csevegő - Page 2 Sz_koz11Csevegő - Page 2 Sz_job11 
Nóri
Csevegő - Page 2 Sz_bal11Csevegő - Page 2 Sz_koz11Csevegő - Page 2 Sz_job11 
Cat
Csevegő - Page 2 Sz_bal11Csevegő - Page 2 Sz_koz11Csevegő - Page 2 Sz_job11 
AlmosMaci
Csevegő - Page 2 Sz_bal11Csevegő - Page 2 Sz_koz11Csevegő - Page 2 Sz_job11 
Liaram
Csevegő - Page 2 Sz_bal11Csevegő - Page 2 Sz_koz11Csevegő - Page 2 Sz_job11 
JediKnight
Csevegő - Page 2 Sz_bal11Csevegő - Page 2 Sz_koz11Csevegő - Page 2 Sz_job11 
cathy222
Csevegő - Page 2 Sz_bal11Csevegő - Page 2 Sz_koz11Csevegő - Page 2 Sz_job11 
Kisbello
Csevegő - Page 2 Sz_bal11Csevegő - Page 2 Sz_koz11Csevegő - Page 2 Sz_job11 
Yvain
Csevegő - Page 2 Sz_bal11Csevegő - Page 2 Sz_koz11Csevegő - Page 2 Sz_job11 
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (19 fő) Szer. 24 Márc. - 21:46-kor volt itt.
Statistics
Összesen 362 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: bollandi

Jelenleg összesen 2862 hozzászólás olvasható. in 65 subjects
Partnereink

Szavazó bannerek:





_________________


Copyright
Romy Pictures
All right reserved!
Minden jog fenntartva!

 

 Csevegő

Go down 
+35
Babarc
Godot
Anda
Gini
Zsani
Cleo
Zuzana
Bourne
Sitteske ^^
baalmoth
Lumiere
JediKnight
Kisbello
susy
manocska
Libra
Renci
ibi
Cat
LadyM
Angel
Pearl
Tonio
semilin
Nóri
nurich
Ditta
Norbi
cathy222
Anita20
Luna
Skerina
Sunnyogópicsa
Melinda
Nada
39 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 18 ... 34  Next
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég
avatar



Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 28 Jún. - 19:16

Szia Melinda!
Köszönet a dicséretért a honlap készítője nevében is! Csevegő - Page 2 189520
Örömmel látunk, reméljük gyakran nézel be hozzánk később is! Csevegő - Page 2 189520
Vissza az elejére Go down
Ditta
Vándorlélek
Vándorlélek
Ditta


Érdeklődési kör : Divat, színház, filmek
Hobbi : Zene, utazás, főzés

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 28 Jún. - 19:25

Sziasztok! Egy honlapon láttam a fórum címét és eljöttem megnézni. Tetszik örülök hogy idetaláltam. cheers
Vissza az elejére Go down
nurich
Alkotóművész
Alkotóművész
nurich


Érdeklődési kör : html, php, számítógépes grafika, művészetek, kultúrák, könyvek
Hobbi : Zene, webszerkesztés, olvasás

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 28 Jún. - 19:30

Mennyi maszk... (:
Köszönöm, hogy figyelmembe ajánlottad a fórumot, hihetetlenül tetszik - mind kivitelezésben, mint tartalomban. Azt hiszem, a mai embernek igencsak szüksége van az ilyen fórumokra, ahol név nélkül, maszkkal az arcán elmondhatja mindazt, amit senki mással nem akar vagy nem tud megosztani, és ugyanúgy lehetősége van név nélkül segítséget kérni.

Nagyon tetszik a kezdeményezés, további sok sikert! (:
Vissza az elejére Go down
Nada
Admin
Admin
Nada


Érdeklődési kör : Sok van
Hobbi : Ebből is van pár

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 28 Jún. - 19:36

nurich írta:
Mennyi maszk... (:
Köszönöm, hogy figyelmembe ajánlottad a fórumot, hihetetlenül tetszik - mind kivitelezésben, mint tartalomban. Azt hiszem, a mai embernek igencsak szüksége van az ilyen fórumokra, ahol név nélkül, maszkkal az arcán elmondhatja mindazt, amit senki mással nem akar vagy nem tud megosztani, és ugyanúgy lehetősége van név nélkül segítséget kérni.

Nagyon tetszik a kezdeményezés, további sok sikert! (:

Hálásan köszönjük, kedves Nurich! És nagyon örülök, hogy eljöttél közénk! Remélem, "visszajáró lélek" leszel itt! Wink Very Happy
Vissza az elejére Go down
nurich
Alkotóművész
Alkotóművész
nurich


Érdeklődési kör : html, php, számítógépes grafika, művészetek, kultúrák, könyvek
Hobbi : Zene, webszerkesztés, olvasás

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 28 Jún. - 19:38

Nada írta:
nurich írta:
Mennyi maszk... (:
Köszönöm, hogy figyelmembe ajánlottad a fórumot, hihetetlenül tetszik - mind kivitelezésben, mint tartalomban. Azt hiszem, a mai embernek igencsak szüksége van az ilyen fórumokra, ahol név nélkül, maszkkal az arcán elmondhatja mindazt, amit senki mással nem akar vagy nem tud megosztani, és ugyanúgy lehetősége van név nélkül segítséget kérni.

Nagyon tetszik a kezdeményezés, további sok sikert! (:

Hálásan köszönjük, kedves Nurich! És nagyon örülök, hogy eljöttél közénk! Remélem, "visszajáró lélek" leszel itt! Wink Very Happy

Úgy terveztem. (:
Vissza az elejére Go down
Nada
Admin
Admin
Nada


Érdeklődési kör : Sok van
Hobbi : Ebből is van pár

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 28 Jún. - 19:40

Szeretettel köszöntök minden kedves új tagot! Isten hozott benneteket, szeretettel várjuk minden hozzászólásotokat. Ne restelljetek kérni, ha szükségesnek érzitek a jó tanácsot, véleményt. Értetek vagyunk itt "szolgálatban"! Wink
Vissza az elejére Go down
Nada
Admin
Admin
Nada


Érdeklődési kör : Sok van
Hobbi : Ebből is van pár

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 28 Jún. - 19:41

nurich írta:
Nada írta:
Hálásan köszönjük, kedves Nurich! És nagyon örülök, hogy eljöttél közénk! Remélem, "visszajáró lélek" leszel itt! Wink Very Happy

Úgy terveztem. (:

Rendkívüli örömmel hallom... ööö... illetve olvasom! Very Happy cheers
Vissza az elejére Go down
Skerina
"Családtag"
Csevegő - Page 2 Lrank_csaladtag
Skerina


Érdeklődési kör : állatok
Hobbi : internet

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 28 Jún. - 19:46

én is üdvözlök minden új fórumolvasót, remélem sokszor jöttök majd Very Happy
Vissza az elejére Go down
nurich
Alkotóművész
Alkotóművész
nurich


Érdeklődési kör : html, php, számítógépes grafika, művészetek, kultúrák, könyvek
Hobbi : Zene, webszerkesztés, olvasás

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 28 Jún. - 20:20

Valaki, akinek van joga ahhoz, hogy felhasználókat töröljön, kérlek titeket törölje az 'Őrült Művésznő' néven létrehozott felhasználói profilt - az is az enyém, tévedésből lett létrehozva. Very Happy
Előre is köszönöm!
Vissza az elejére Go down
Nada
Admin
Admin
Nada


Érdeklődési kör : Sok van
Hobbi : Ebből is van pár

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 28 Jún. - 21:00

nurich írta:
Valaki, akinek van joga ahhoz, hogy felhasználókat töröljön, kérlek titeket törölje az 'Őrült Művésznő' néven létrehozott felhasználói profilt - az is az enyém, tévedésből lett létrehozva. Very Happy
Előre is köszönöm!

Megtörtént! Wink
Vissza az elejére Go down
nurich
Alkotóművész
Alkotóművész
nurich


Érdeklődési kör : html, php, számítógépes grafika, művészetek, kultúrák, könyvek
Hobbi : Zene, webszerkesztés, olvasás

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 28 Jún. - 21:53

Nada írta:
nurich írta:
Valaki, akinek van joga ahhoz, hogy felhasználókat töröljön, kérlek titeket törölje az 'Őrült Művésznő' néven létrehozott felhasználói profilt - az is az enyém, tévedésből lett létrehozva. Very Happy
Előre is köszönöm!

Megtörtént! Wink

Hálásan köszönöm! (:
Vissza az elejére Go down
Skerina
"Családtag"
Csevegő - Page 2 Lrank_csaladtag
Skerina


Érdeklődési kör : állatok
Hobbi : internet

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeVas. 29 Jún. - 12:22

na szép vasárnapot mindenkinek Very Happy
gyönyörű az idő, menjetek a strandra, de aztán este meg gyertek ide beszélgetni Very Happy Very Happy
Vissza az elejére Go down
Nóri
Alkotóművész
Alkotóművész
Nóri


Érdeklődési kör : Mesék
Hobbi : Írogatok

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeVas. 29 Jún. - 20:57

Szép estét mindenkinek!

Köszönöm szépen a meghívást. Very Happy Nagyon szívesen csatlakozok hozzátok, ha nem bánjátok. :lol:
Vissza az elejére Go down
Skerina
"Családtag"
Csevegő - Page 2 Lrank_csaladtag
Skerina


Érdeklődési kör : állatok
Hobbi : internet

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeVas. 29 Jún. - 22:51

Nóri írta:
Szép estét mindenkinek!

Köszönöm szépen a meghívást. Very Happy Nagyon szívesen csatlakozok hozzátok, ha nem bánjátok. :lol:
Szia Nórika, üdv köztünk Very Happy
Te az a Nórika vagy akit én rubens fórumon ismertem meg?? Csevegő - Page 2 189520
(én Pami vagyok Wink )
Vissza az elejére Go down
cathy222
Baráti Lélek
Baráti Lélek
cathy222


Érdeklődési kör : ezó
Hobbi : álomfejtés

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeHétf. 30 Jún. - 0:56

Puszik! Erre jártam, csak már elkéstem! Szép álmokat! Örülök az újaknak! Érezzétek jól magatokat köztünk!
Vissza az elejére Go down
Nóri
Alkotóművész
Alkotóművész
Nóri


Érdeklődési kör : Mesék
Hobbi : Írogatok

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeHétf. 30 Jún. - 7:59

Skerina írta:
Nóri írta:
Szép estét mindenkinek!

Köszönöm szépen a meghívást. Very Happy Nagyon szívesen csatlakozok hozzátok, ha nem bánjátok. :lol:
Szia Nórika, üdv köztünk Very Happy
Te az a Nórika vagy akit én rubens fórumon ismertem meg?? Csevegő - Page 2 189520
(én Pami vagyok Wink )

Szia Pami!

Igen én az a Nóri vagyok. Csevegő - Page 2 189520 Sejtettem, hogy te vagy az, mert a lakhelyed ismerős volt. :lol:
Vissza az elejére Go down
semilin
VIP-tag
VIP-tag
semilin


Érdeklődési kör : hit, versek
Hobbi : webdesign, gobelin, kertészkedés, főzés

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeHétf. 30 Jún. - 13:39

Üdv minden kedves tagnak! Köszönöm a meghívást, örömmel jöttem!
Látok néhány kedves ismerőst is :lol:
Gratulálok kedves Nada! Ez a kezdeményezésed is profi, mint eddig minden, amibe belefogtál!!! Hiányzol... lol!

(Avatart hol tudok feltenni?)
Vissza az elejére Go down
Nada
Admin
Admin
Nada


Érdeklődési kör : Sok van
Hobbi : Ebből is van pár

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeHétf. 30 Jún. - 14:18

semilin írta:
Üdv minden kedves tagnak! Köszönöm a meghívást, örömmel jöttem!
Látok néhány kedves ismerőst is :lol:
Gratulálok kedves Nada! Ez a kezdeményezésed is profi, mint eddig minden, amibe belefogtál!!! Hiányzol... lol!

(Avatart hol tudok feltenni?)

Sziaaaa! De örülök, hogy befutottál közénk, drága Semilinem! Very Happy
Millió szeretettel köszöntelek a többiek nevében is! Igen, van pár ismi itt számodra is, és talán még lesz is... Wink Tudunk majd itt cseverészni egymással, és privizni is. Már nagyon hiányoztál nekem Te is, és a többi drága jányka is! I love you

Avatart a profilodban tudsz beállítani magadnak a galériából, linkről vagy a gépedről feltöltve (felső menüsor). Wink
Vissza az elejére Go down
Skerina
"Családtag"
Csevegő - Page 2 Lrank_csaladtag
Skerina


Érdeklődési kör : állatok
Hobbi : internet

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeHétf. 30 Jún. - 14:47

na befutottam ma is, túl vagyok a mai fejtágításon Very Happy
örülök Nórika h újra egy helyen fórumozunk Wink
neked pedig naon örülünk semilin Very Happy
Vissza az elejére Go down
Tonio
Vándorlélek
Vándorlélek
Tonio


Érdeklődési kör : zene, net
Hobbi : számgép, sportok

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeHétf. 30 Jún. - 15:41

Szia Mindenki! Tetszik a fórumotok én is jöttem közétek, remélem szívesen láttok. :bounce: Olvasgatok egy kicsit.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
avatar



Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeHétf. 30 Jún. - 18:47

Szia Tonio!
Örömmel veszünk minden látogató lelket és egyben reméljük, hogy gyakran fogunk veled is találkozni.
Olvasgass kedvedre Csevegő - Page 2 189520
Vissza az elejére Go down
Nóri
Alkotóművész
Alkotóművész
Nóri


Érdeklődési kör : Mesék
Hobbi : Írogatok

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeHétf. 30 Jún. - 19:59

Kellemes estét/délutánt kívánok.
Hogy viselitek a nagy meleget? Én kezdem néha nehezen, de ez a nyár vele járója. Csevegő - Page 2 624533
Vissza az elejére Go down
Skerina
"Családtag"
Csevegő - Page 2 Lrank_csaladtag
Skerina


Érdeklődési kör : állatok
Hobbi : internet

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeHétf. 30 Jún. - 20:03

Nóri írta:
Kellemes estét/délutánt kívánok.
Hogy viselitek a nagy meleget? Én kezdem néha nehezen, de ez a nyár vele járója. Csevegő - Page 2 624533
én is nehezen Nórika :|
bár a hűvös szobában ahol megy a ventillátor kicsit elviselhetőbb Very Happy
Vissza az elejére Go down
Skerina
"Családtag"
Csevegő - Page 2 Lrank_csaladtag
Skerina


Érdeklődési kör : állatok
Hobbi : internet

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeKedd 1 Júl. - 10:52

jó reggelt mindenkinek Very Happy
megint egy szép meleg napnak nézünk elébe Wink
és én a strand helyett mehetek a suliba :|
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
avatar



Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeKedd 1 Júl. - 11:07

Skerina írta:
jó reggelt mindenkinek Very Happy
megint egy szép meleg napnak nézünk elébe Wink
és én a strand helyett mehetek a suliba :|
Jó reggelt Csevegő - Page 2 189520
Itt valaki nagyon korán kelt Very Happy
Strand??? Legfeljebb hétvégén Csevegő - Page 2 109179
Vissza az elejére Go down
Nóri
Alkotóművész
Alkotóművész
Nóri


Érdeklődési kör : Mesék
Hobbi : Írogatok

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeKedd 1 Júl. - 11:54

Skerina írta:
jó reggelt mindenkinek Very Happy
megint egy szép meleg napnak nézünk elébe Wink
és én a strand helyett mehetek a suliba :|

Milyen suliba jársz? Mit tanulsz?
Vissza az elejére Go down
Skerina
"Családtag"
Csevegő - Page 2 Lrank_csaladtag
Skerina


Érdeklődési kör : állatok
Hobbi : internet

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeKedd 1 Júl. - 18:00

Alcyones írta:
Skerina írta:
jó reggelt mindenkinek Very Happy
megint egy szép meleg napnak nézünk elébe Wink
és én a strand helyett mehetek a suliba :|
Jó reggelt Csevegő - Page 2 189520
Itt valaki nagyon korán kelt Very Happy
Strand??? Legfeljebb hétvégén Csevegő - Page 2 109179
a fél 10 nincs korán ne szekálj Csevegő - Page 2 935714
Nórika, logisztikai ügyintézőnek tanulok éppen:)
Vissza az elejére Go down
Nada
Admin
Admin
Nada


Érdeklődési kör : Sok van
Hobbi : Ebből is van pár

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeSzer. 2 Júl. - 21:05

Szép estét mindenkinek! Csevegő - Page 2 189520

Alcy, az avidból látom, Te is szereted a pompás nagymacskákat. Van egy megindító sztorim, beteszem ide Neked. Olvassátok el mindannyian! Wink

---------------------------

A gepárd


A gepárdot valaha főleg az indiai hercegek és más előkelőségek használták vadászatra. Az volt a véleményük, hogy csak a kifejlett korban befogott gepárdok idomíthatók erre a célra. Nekem egész más a tapasztalatom. Mindenesetre a legnagyobb tévedés ezeket az állatokat a szabad mozgástól megfosztva, keménypadozatú ketrecekben tartani. Ilyen körülmények között ugyanis legyengülnek, főleg a hátsó lábuk erőtlenedik el.

Egy, az anyjától elválasztási korban lévő gepárdcsöppséget magam is felneveltem. Közös tálból evett a kutyáimmal, majd úgy megbarátkoztak, hogy együtt vittem őket vadászatra. Így a gepárd olyan szabadon mozoghatott, mint a kutyáim. Elválaszthatatlan barátok lettek. Összetartottak, az egyikük ellenségét a többi is annak tekintette. Minden vadászaton közösen vettek részt, és a szép, pettyes ragadozó, az oroszlánvadászatra is használt nagy kutyáimmal együtt, több leopárdot megölt anélkül, hogy akár egyetlen sebet is kapott volna. Szülő nélkül nőtt fel, mégis ösztönösen rájött arra, hogyan is kell a különböző állatokkal végeznie. A leopárd esetében például, mihelyst a vadászkutyák magukra vonták e nagymacska figyelmét, gepárdom hátulról ráugrott, és felhasította a belső részét. Ezután a kutyák is a leopárdnak estek. Olyan is előfordult, hogy a gepárd hátulról ugorva a leopárdot nyakon harapta. Minden esetben egy percen belül végeztek vele.

Amikor a kutyák gepárd nélkül vadásztak, a nagyobb vadakat nem is hajtották olyan lendülettel. Közösen viszont legyőzhetetlenek voltak.

Indiában olyan vélemény alakult ki, hogy ez az állat csak kétszáz méteres távon bírja az iramot, azután kifullad. Ez csak a ketrecben, zárt helyen sínylődő gepárdokra lehet helytálló, de távolról sem a szabadon tartottakra. A kölyökkorától felnevelt gepárd még a gyermekeknek sem árt, emellett jó házőrző és a betörőt is nyakon csípi. Gyorsaságban még az agár sem versenyezhet vele. A legjobban futó kutya is lemarad mellőle a strucc üldözésekor.

A gepárd ezt a földön futó nagymadarat is viszonylag rövid távon utoléri. Ki is próbáltam egy alkalommal. Két kutyát szalasztottam a strucc után, gepárdomat féken tartottam úgy, hogy azért ne veszítse őket szem elől. Kétszáz méter előnyt adtam a kutyáknak, a strucc pedig ugyancsak kb. kétszáz méterre rohant a kutyák előtt. A nyílsebességgel száguldó ragadozó csakhamar utolérte a vadászebeket, és elhagyva őket, tőlük háromszáz méternyire elérte, és leterítette a madarat. Leopárdra csak kutyákkal közösen vadászott. A patások esetében azonban előrerohant, és egyedül végzett a zsákmánnyal. Azután szétnézett, és ha nem látta lemaradt vadásztársait, a keresésükre indult.

Nagyon sajnálom a ketrecben, rács mögött tartott gepárdokat. Kegyetlenség, mert ezek az állatok szeretetre, simogatásra vágynak, dorombolnak, akár a macska. Mélyhangú morgásuk, és fenyegetőnek tűnő melső lábmozdulatuk csak "blöff". A bizalmat és a jóságot szeretetével, ragaszkodásával hálálja meg.

Az állatkertek ketreceibe zárt gepárdok morcosak, mert gyűlölik a rabszolgasorsot, és nagyon szenvednek tőle. Egy állatkert igazgatója megengedte, hogy három gepárd szabadon sétálhasson. A látogatóknak soha nem esett bántódásuk, egy karmolás sem érte őket. Ez az inteligens ragadozó az emberi környezetben - hívó szóra vagy füttyre - épp olyan gyorsan reagál, akár a kutya: azonnal a gazdája mellett terem.

Már több gepárdot befogtam bennszülött segítőimmel. A befogás a következő módon történt. Mindketten lóra ültünk, és két vagy három dog követett minket. Amikor a ragadozó a kutyák vad csaholására egy általa is megmászható alacsonyabb fára menekült, leszálltunk a nyeregből. Társam ágról-ágra kapaszkodva a gepárd után mászott, majd elérve az állatot, elkapta a farktövét. Ebben az állapotban a gepárd nem tudott megfordulni és harapni. A bennszülött leereszkedett a földre, maga után húzva az állatot, én pedig - bottal az egyik kezemben, kötéllel a másikban - a dühében őrjöngő, morgó és harapni akaró állathoz mentem. A botot a pofácskája elé tartottam, amelyet bekapott és harapdálni kezdett. Ezalatt - mögé kerülve - a hátsó lábait, majd a két elsőt is nyugodtan összekötöttem, és a két lábpárat egymáshoz csatoltam. A földön elterülő szegény állat rettenetesen erőlködött, hogy béklyóit elszakítsa.

A következő feladat az állat zsákba tétele volt - persze úgy, hogy levegőt kapjon. Aztán a zsákot a nyeregre erősítettük, de előfordult, hogy egy rúdra kötve szállítottuk el. A fogoly gepárd őrjöngése fokozatosan csökkent, s egy idő után - mintha beletörődött volna a sorsába - többé nem csapdosta magát. Amikor egy fiatalabb, zsákba tett állatot a nyergem elé téve magammal vittem, és az erősen vergődni kezdett, megnyugtatásul tenyeremmel kissé megcsapdostam, amitől egy időre elcsendesedett.

A fogollyá lett gepárd hamar megszelidül. Néhány napig zárva kell tartani, aztán pórázra köthető. Nemsokára együtt eszik a kutyákkal, és a nevét is megtanulja. Attól kezdve elengedhető, és - bármilyen hihetetlen! - soha nem szándékozik visszatérni a vadonba.

Sok gepárdot fogtam be életembe, de - néhány kisebb karmolástól eltekintve - komolyabban egyikük sem sebesített meg. A gepárd nagyon érzékeny az emberi bánásmódra. Tartása alatt a szabadságot és a szeretetet jobban igényli, mint bármely más állat. A szelíd gepárd örömében hatalmas ugrásokkal fogadja hazatérő gazdáját, és boldogságában annál erősebb hörgő, morgó hangot ad, minél régebben látta őt. Vadnak tűnő pofát vágva mancsát az ember vállára teszi, miként a nagyobb kutyák is szokták. Így fejezi ki szeretetét, és igényét az elmaradt simogatásra.

Megbocsáthatatlan bűnnek tartom rálőni erre az állatra; sőt megbántam, hogy sokat befogtam közülük, mert az elpusztításánál is kegyetlenebb a gepárdot ketrecben tartani, mint egy veszélyes fenevadat, mert távolról sem az!
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
avatar



Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeCsüt. 3 Júl. - 8:07

Nada írta:
Szép estét mindenkinek! Csevegő - Page 2 189520

Alcy, az avidból látom, Te is szereted a pompás nagymacskákat. Van egy megindító sztorim, beteszem ide Neked. Olvassátok el mindannyian! Wink

Köszi Nada a megható sztorit, kedves Tőled!
Nos tényleg így van csodálom ezeket a nagymacskákat szépségükért, gyorsaságukért és a küzdő szellemükért!
Meglepő, hogy ily szelíddé válhatnak ezek az állatok...én is akarok Wink
:bounce:
Viccet félretéve, szerintem a természetes közegüket semmi sem helyettesítheti.
Nekem ugyan nem volt különösebb háziállatom, hörcsög és tengerimalac.
Nos, a sorból ne felejtsem ki egy rövid időre volt, vagyis rendszeresen látogatott 2 cica, amik persze gyönyörűek voltak...számomra Csevegő - Page 2 189520
Mióta másik lakásba költöztünk már ők sincsenek Csevegő - Page 2 109179
Vissza az elejére Go down
Nóri
Alkotóművész
Alkotóművész
Nóri


Érdeklődési kör : Mesék
Hobbi : Írogatok

Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitimeCsüt. 3 Júl. - 11:54

Szép napot kívánok mindenkinek. Very Happy Ha jól sejtem ma se kell fáznunk, de állítólag délutántól jön a vihar, de csak pár fokkal lesz hűvösebb. Csevegő - Page 2 189520

További kellemes napot kívánok mindenkinek. Csevegő - Page 2 652268
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Csevegő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csevegő   Csevegő - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Csevegő
Vissza az elejére 
2 / 34 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 18 ... 34  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: • Arhívum •-
Ugrás: