Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés


Isten hozott!

Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Top posters
Nada
Tudomány és fantasztikum Sz_bal11Tudomány és fantasztikum Sz_koz11Tudomány és fantasztikum Sz_job11 
Skerina
Tudomány és fantasztikum Sz_bal11Tudomány és fantasztikum Sz_koz11Tudomány és fantasztikum Sz_job11 
Nóri
Tudomány és fantasztikum Sz_bal11Tudomány és fantasztikum Sz_koz11Tudomány és fantasztikum Sz_job11 
Cat
Tudomány és fantasztikum Sz_bal11Tudomány és fantasztikum Sz_koz11Tudomány és fantasztikum Sz_job11 
AlmosMaci
Tudomány és fantasztikum Sz_bal11Tudomány és fantasztikum Sz_koz11Tudomány és fantasztikum Sz_job11 
Liaram
Tudomány és fantasztikum Sz_bal11Tudomány és fantasztikum Sz_koz11Tudomány és fantasztikum Sz_job11 
JediKnight
Tudomány és fantasztikum Sz_bal11Tudomány és fantasztikum Sz_koz11Tudomány és fantasztikum Sz_job11 
cathy222
Tudomány és fantasztikum Sz_bal11Tudomány és fantasztikum Sz_koz11Tudomány és fantasztikum Sz_job11 
Kisbello
Tudomány és fantasztikum Sz_bal11Tudomány és fantasztikum Sz_koz11Tudomány és fantasztikum Sz_job11 
Yvain
Tudomány és fantasztikum Sz_bal11Tudomány és fantasztikum Sz_koz11Tudomány és fantasztikum Sz_job11 
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (19 fő) Szer. 24 Márc. - 21:46-kor volt itt.
Statistics
Összesen 362 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: bollandi

Jelenleg összesen 2862 hozzászólás olvasható. in 65 subjects
Partnereink

Szavazó bannerek:





_________________


Copyright
Romy Pictures
All right reserved!
Minden jog fenntartva!

 

 Tudomány és fantasztikum

Go down 
+2
cathy222
Nada
6 posters
SzerzőÜzenet
Nada
Admin
Admin
Nada


Érdeklődési kör : Sok van
Hobbi : Ebből is van pár

Tudomány és fantasztikum Empty
TémanyitásTárgy: Tudomány és fantasztikum   Tudomány és fantasztikum Icon_minitimeSzer. 2 Júl. - 21:33

Tudomány és fantasztikum. Bármi, ami a témába tartozik. Lehet beszélni itt könyvről, filmről is, sci-fi, horror és fantasy témákról, stb...
Vissza az elejére Go down
Nada
Admin
Admin
Nada


Érdeklődési kör : Sok van
Hobbi : Ebből is van pár

Tudomány és fantasztikum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tudomány és fantasztikum   Tudomány és fantasztikum Icon_minitimeCsüt. 3 Júl. - 12:05

Egy kis érdekességként megosztanék veletek valamit, mint egyfajta tudományos tézist. Mindenki tisztában van vele, micsoda irdatlan időt ölel fel a történelmünk. Ebből azonban maga az írott emberi történelem döbbenetesen rövid. Még annál is elenyészőbb mértékű, mint amit az átlagember képes lenne ténylegesen felmérni. Hogy könnyebben megértsük, milyen irdatlan hosszú ideig uralták Földünket a dinoszauruszok, s hogy milyen elenyészően rövidke ideje élünk rajta mi, emberek, képzeljük el a dinók megjelenésének pillanatától napjainkig eltelt időt egyetlen napnak. A dinoszauruszok tehát e nap kezdetén, azaz éjfélkor tették meg első lépéseiket a Föld felszínén. Virágkorukat még csak délben élték. Este hét óráig még mindig nem kezdődött meg a kipusztulásuk. Közvetlen éjfél előtt jelent meg végül az első mai ember. Az egész számon tartott emberi történelmünk tehát, három és fél másodpercet tesz ki! Szép, nemde? Wink

Az ember pusztít és épít. Szerencsére azonban inkább épít! E rövid idő alatt, mióta ember él a Földön, elképesztő eredményeket ért el, sokat tett le az asztalra. Emberi mivoltunk az ilyen alkalmakkor döbben rá, fajunk történelmi korokon átívelő büszkeségének lényegére: az ember elpusztítható ugyan, de legyőzhetetlen! Jelentéktelen porszemek vagyunk csupán az irdatlan kozmosz végtelen mindenségében, csak egyszerű, gyarló és halandó lények, szellemünk azonban kétségkívül tovább él műveinkben. Tudomány és fantasztikum 189520
Vissza az elejére Go down
cathy222
Baráti Lélek
Baráti Lélek
cathy222


Érdeklődési kör : ezó
Hobbi : álomfejtés

Tudomány és fantasztikum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tudomány és fantasztikum   Tudomány és fantasztikum Icon_minitimePént. 4 Júl. - 16:25

Éppen emiatt a különös jelenség miatt van az, hogy egyes elmélkedők úgy vélik, ez az emberség nem az első a Földön. Csak nem maradt ránk belőlelük emlék, vagy ha igen, azt rendesen elhallgatják. Egy amerikai művelés alól kivont lignitmezőn egy ember több lignitesedett koponyát és emberinek mondható csontot talált, amit a hivatalos kutatók nem hajlandóak megvizsgálni. Érdekes anyag van fenn eről a neten, angol nyelven. Ha megtalálom, idehozom a linket, ha nem baj.
Vissza az elejére Go down
cathy222
Baráti Lélek
Baráti Lélek
cathy222


Érdeklődési kör : ezó
Hobbi : álomfejtés

Tudomány és fantasztikum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tudomány és fantasztikum   Tudomány és fantasztikum Icon_minitimePént. 4 Júl. - 16:52

Megtaláltam róla egy másik helyre feltett fordításom részletét.

http://www.canadahun.com/forum/showpost.php?p=817115&postcount=1246
Vissza az elejére Go down
Skerina
"Családtag"
Tudomány és fantasztikum Lrank_csaladtag
Skerina


Érdeklődési kör : állatok
Hobbi : internet

Tudomány és fantasztikum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tudomány és fantasztikum   Tudomány és fantasztikum Icon_minitimePént. 4 Júl. - 16:58

cathy222 írta:
Megtaláltam róla egy másik helyre feltett fordításom részletét.

http://www.canadahun.com/forum/showpost.php?p=817115&postcount=1246
ez naon érdekes cikk cathy, van még folytatása???
engem felizgattál ezzel a dologgal, kérem a folytatást Tudomány és fantasztikum 290809
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
avatar



Tudomány és fantasztikum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tudomány és fantasztikum   Tudomány és fantasztikum Icon_minitimeKedd 8 Júl. - 9:36

Ilyet még nem hallott - drágakő az elhunytak hamvaiból!

legtöbb ember két méterrel a föld alatt, vagy lángok formájában, az
égbe törve fejezi be földi pályafutását. Néhány szerencsés azonban
csillogó gyémánttá válva megmaradhat az örökkévalóságnak, köszönhetően
egy speciális kémiai eljárásnak.

Megfelelő pénzösszegért cserébe a
svájci székhelyű, Algordanza nevű vállalkozás drágakővé változtatja az
elhunytak hamvait. A cég laboratóriumában 15 gép működik megállás
nélkül. Fél kilogramm hamu elég egy átlagos méretű gyémánt
előállításához, míg egy holttest általában kettő és fél, három
kilogramm hamuvá változik.

A folyamat során először elkülönítik a hamu mintegy 85 százalékát
kitevő káliumot és kalciumot a széntől. Az így elkülönített szenet
pedig nagy nyomás és magas hőmérséklet mellett először grafittá, majd
végül gyémánttá alakítják. Ez az egész folyamat mindössze hat-nyolc
hétig tart, ami töredéke a gyémánt természetes úton való kialakulásához
szükséges több ezer évnek. Ezután már csak vágni és csiszolni kell az
így létrejött drágakövet, amit általában nyakéken vagy gyűrűn viselnek
tovább a hozzátartozók.

Az Algordanza, amelynek neve egyébként rétorománul "emlékezetet"
jelent, 4500 és 17000 svájci frank (650 ezer és 2 és fél millió forint)
közötti áron kínálja egyre népszerűbb szolgáltatását. A növekvő
népszerűséghez az is hozzájárul, hogy például Németországban akár egy
temetés is kerülhet ennyibe. Az "emberi gyémántok" üzlete virágzik a
világban: hasonló vállalkozások találhatóak az Egyesült Államokban,
Oroszországban, Spanyolországban és Ukrajnában is.

A hír olvasásakor felállt a hátamon a szőr, viszolygok és egyben elgondolkodom hol tart a mai
tudomány és az emberi elme mire nem képes Tudomány és fantasztikum 543750 Tudomány és fantasztikum 595769
Vissza az elejére Go down
Anita20
Vándorlélek
Vándorlélek
Anita20


Érdeklődési kör : könyvek
Hobbi : olvasás

Tudomány és fantasztikum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tudomány és fantasztikum   Tudomány és fantasztikum Icon_minitimeHétf. 14 Júl. - 23:24

Én is nagyot néztem amikor ezt elolvastam :shock:
Én nem szeretnék dágakővé válni, főleg nem ennyi pénzért Tudomány és fantasztikum 543750
De a cikk nagyon jó!
Vissza az elejére Go down
Nada
Admin
Admin
Nada


Érdeklődési kör : Sok van
Hobbi : Ebből is van pár

Tudomány és fantasztikum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tudomány és fantasztikum   Tudomány és fantasztikum Icon_minitimeSzomb. 16 Aug. - 10:40

Ezt pár évvel ezelőtt olvastam én is - egy továbbküldős mailben érkezett... Igazából nem is tudom, mit gondoljak róla. Egyrészt iszonyatosan morbidnak tartom - ez volt a legelső érzésem vele kapcsolatban. Aztán jártatva rajta az agyam, elgondolkodtam. Az eltávozott szeretted így örökké veled lehet.

De biztos, hogy akarjuk mi ezt?

Van benne jó, van benne rossz. Egyiket sem lehet kapásból elvetni... Egy azonban kétségkívül tény: ha egy olyan ékszert lopnak el tőled vagy veszítesz el, amely drágaköve egy szeretted hamvából készült... nos, azt nem hinném, hogy ép ésszel el tudnám viselni. Körülbelül olyan lenne, mintha másodszor veszíteném el ugyanazt az embert - immáron teljességgel visszafordíthatatlanul, nyomtalanul.

Érdekes dilemma, jó-e ez az egész lehetőség vagy sem, nemde? Wink
Vissza az elejére Go down
Nada
Admin
Admin
Nada


Érdeklődési kör : Sok van
Hobbi : Ebből is van pár

Tudomány és fantasztikum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tudomány és fantasztikum   Tudomány és fantasztikum Icon_minitimeSzomb. 16 Aug. - 11:04

Sok ember esik abba a hibába, hogy tagadja az idegen civilizációk létezésének még a lehetőségét is. Ezzel azonban csak a szűklátókörűségüket erősítik meg... Csak a mi galaxisunkban négyszázmilliárd, azaz négyszázezermillió csillag van. És az ilyen galaxisokból, mint ez is, tízmilliárd létezik. Ha minden galaxisban csak egyetlen egy bolygón is kialakult az élet, akkor is van az emberekén kívül még legkevesebb tízmillió értelmes civilizáció! Tehát csak a mi galaxisunkban négyszázmilliárd csillag található: négyszázmilliárd csillag a Tejútrendszerben, ötvenmilliárd galaxis. Ekkora számok esetén el tudjátok képzelni, hogy mindössze egyetlen civilizáció létezzen?! Ugye nem?

Egyes szkeptikus emberek... főleg tudósok... kételkednek a földön kívüli élet létezésének lehetőségében. A tudósok e nézetüket elsősorban a Fermi-kérdésre alapozzák. Enrico Fermi egy olasz fizikus volt, és azt állította, "Ha létezne a Földön kívül élet, képviselői már minden bizonyára ellátogattak volna a bolygónkra, ergo: már mindenki tudomást szerzett volna róla. De hol vannak ők?!"

A könnyebb érthetőség kedvéért egy bohókás "történetbe" foglalva példálóznék:
Egyik este egyedül ültem otthon, s gondoltam, teszek egy kísérletet. Mivel úgyis vacsoraidő volt, elhatároztam, tintahalat fogok enni. Szépen megterítettem, még gyertyákat is gyújtottam, s egy vázában virágot helyeztem az asztalra. Aztán kinyitottam a bejárati ajtót, leültem és vártam. Vártam, és egyre csak vártam, hogy a tintahal eljöjjön, és rámásszon a tányéromra. A szépia azonban nem jött el. Órák teltek el így, végül hajnali három órakor eluntam a várakozást. Egyetlen polip sem tűnt fel, ezért önelégülten úgy döntöttem, tintahalak nem is léteznek a Földön! Mivel azonban tudjuk, tintahalak igenis szép számban léteznek, teljesen nyilvánvaló volt, az én elméletemben van a bibi... Azon a ponton hibáztam el, hogy a polip szokását, melynek megvan a saját életformája, nem vettem figyelembe! A szépiák életéhez nem tartozik hozzá, hogy vendégségbe jöjjenek a házamba, és felmásszanak ételként a tányéromra! De pusztán azért, mert nem jött el hozzám egy sem, s nem tálalta fel magát vacsorára, még létezik!

Jelen pillanatban bizonyára meglehetősen abszurdnak hangzik, de jó pár évszázad - esetleg néhány évezred - és akár megérhetjük azt is, hogy lehetséges lesz utazni az időben. Persze nem nekünk, a nép egyszerű lányainak, fiainak! Mert mi lenne, ha szemfüles üzletemberek az időutazásból mondjuk üzletet formálnának a Földön? Jujujj!!! Nem pusztán csak arról lenne szó ugyanis, hogy létrejöhetnének profitorientált multinacionális konszernek, amelyek már képesek lesznek utaztatni az időben! Tudom, fantasztikusan hangzik, de megtörténhetne, hogy megvalósulna a neves novellista, Ray Bradbury utópiája. Akkor aztán az újságokban ilyen hirdetésekkel találkozhatnánk: "Akar ön Spinosaurusra, T-Rexre vagy Velociraptorra vadászni a mezozoikumban? Semmi akadálya, Hölgyeim és Uraim! Előjegyzést felveszünk!"... Létrejöhetnének magántársaságok is, amelyek borsos árakért elrepítik a kalandra vágyó, merész milliomosokat teszem azt az ókori Egyiptomba, Sericába (a mai Kína) vagy a letűnt Római Birodalomba egy izgalmas turistaútra.

Az időutazásnak nincs jövője! Very Happy

Tegyük azonban félre a tréfát. Én speciel, személy szerint nagyon nem szeretném megérni azt a kort! A fő gond nem is itt lenne, mert hát az ilyen turistautak talán még kezelhetők is lennének valamilyen szinten. Mi történik azonban, ha egy közveszélyes őrült meg akarja ölni Hitlert, Sztálint vagy netán Napóleont? Szükség lenne egyfajta időrendőrségre is, melyek gyorsreagálású erői bárhol beavatkozhatnának, ahol az szükséges. Az igazság akkor is győz, ha leszakad az ég? Ha a törvény túl merev, meghajlítjuk...? Belegondolt már ebbe valaki? Wink Ebben a formában ez semmiképp sem lehetne jó világ...
Vissza az elejére Go down
Nada
Admin
Admin
Nada


Érdeklődési kör : Sok van
Hobbi : Ebből is van pár

Tudomány és fantasztikum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tudomány és fantasztikum   Tudomány és fantasztikum Icon_minitimeSzomb. 16 Aug. - 11:07

Bemutatnék Nektek egy érdekes - valós! - levezetést.
Érdekelne a véleményetek. Wink


Lincoln és Kennedy összefüggések
* Abraham Lincolnt a kongresszus 1846-ban választotta meg. Kennedyt 1946-ban.
* Lincolnt 1860-ban választották elnökké, Kennedyt 1960-ban.
* Mindketten harcoltak az emberi jogokért.
* Mindkettőjük feleségének volt egy abortusza, míg a Fehérházban éltek.
* Mindkettőjüket pénteken ölték meg: fejbelőtték őket.

És innen lesz misztikus a történet!
* Lincoln titkárnőjének vezetékneve Kennedy volt! Kennedy titkárnőjét Lincolnnak hívták!
* Mindkettőjüket egy Johnson nevű ember iktatta be, és a déliek ölték meg őket.
* Andrew Johnson, aki beiktatta Lincolnt, 1808-ban született, Lyndon Johnson, aki Kennedyt iktatta be, 1908-ban.
* John Wilkes Booth, aki megölte Lincolnt 1839-ben született, Lee Harvey Oswald, aki (állítólag) megölte Kennedyt 1939-ben.* Mindkettőjük gyilkosa használta mindhárom nevét, mely ismert és gyakori volt az észak-amerikai kultúrában. Mindkét név betűinek összege: tizenöt!

És most kapaszkodjatok meg a széketekben!
* Lincolnt a "Ford" színházban lőtték le... Kennedyt egy Lincolnban, melyet a Ford cég gyártott!
* Booth-t és Oswaldot is megölték még az ítélethozataluk előtt.

És hogy még hihetetlenebb legyen a történet:
* Egy héttel azelőtt, hogy Lincolnt megölték, Monroe-ban volt, Kennedy egy héttel a gyilkossága előtt Marilyn Monroe-val volt!



Hátborzongató? Az. Véletlenek összejátszása? Ugyaaan. Nem hiszek a véletlenekben, és ebben az esetben röhejes is lenne vele dobálózni... Túl sok ehhez már az egybeesés. Wink
Vissza az elejére Go down
Asa
Vándorlélek
Vándorlélek
Asa


Érdeklődési kör : Mk,Fantasy,Scifi,Horror, krimi,Nox, és Rock
Hobbi : zenehallgatás,olvasás,netezés

Tudomány és fantasztikum Empty
TémanyitásTárgy: Fantasy, scifi, horror   Tudomány és fantasztikum Icon_minitimeSzomb. 31 Jan. - 11:39

Én minden mennyiségben olvasok fantasy regényeket, scifi regényeket, meg vámpíros, és Stephen King könyveket.
Vissza az elejére Go down
Skerina
"Családtag"
Tudomány és fantasztikum Lrank_csaladtag
Skerina


Érdeklődési kör : állatok
Hobbi : internet

Tudomány és fantasztikum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tudomány és fantasztikum   Tudomány és fantasztikum Icon_minitimeVas. 1 Feb. - 1:33

Asa írta:
Én minden mennyiségben olvasok fantasy regényeket, scifi regényeket, meg vámpíros, és Stephen King könyveket.
Akkor jó helyre jöttél, mert itt sok hasonló érdeklődésű emberke van Wink
és figyelmedbe ajánlom a fórumra feltett novellákat is, mert azok között is találsz az érdeklődésednek megfelelőeket Wink
sőt ha Neked is vannak ien írásaid szivesen vesszük ha megosztod velünk Tudomány és fantasztikum 189520 Tudomány és fantasztikum 652268
Vissza az elejére Go down
Liaram
Lelkitárs
Lelkitárs
Liaram


Érdeklődési kör : Biológia, környezetvédelem, orvostudomány, természettudományok
Hobbi : Természetfotózás, rajzolás (kézi, digitális), zene, éneklés, séta a természetben, állatok

Tudomány és fantasztikum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tudomány és fantasztikum   Tudomány és fantasztikum Icon_minitimeCsüt. 23 Júl. - 23:02

Az Európai Déli Obszervatórium (ESO) 3,68 méter átmérőjű NTT jelű
műszerével, és az arra rögzített EMMI nevű detektorral nemrég az
Omega-ködöt (avagy Hattyú-ködöt, M17-et) tanulmányozták. A ködösség egy
csillagkeletkezési zóna, ahol napjainkban is születnek új égitestek.Az objektum tőlünk közel 5500 fényévre, a Tejútrendszer fősíkjában,
a Nyilas (Sagittarius) csillagképben található. Mintegy 15 fényév
átmérőjű területén sűrű gáz- és porfelhők azonosíthatók. Fényesen
sugárzó anyaga csak egy kisebb, forró és ezért izzó része egy sokkal
nagyobb úgynevezett molekulafelhőnek. Utóbbiak belsejében hideg
uralkodik, amely lehetőséget teremt az összetett molekulák, köztük
egyszerű szerves anyagok kialakulására is. A felhő peremvidékén azonban
a fiatal égitestek felforrósították, és részben átlátszóvá tették a
térséget - létrehozva az Omega-ködöt. Az elmúl időszakban született
nagy energia kibocsátású égitestek forró és intenzív csillagszele
látványos alakzatokat "fújt" a gázfelhőbe.
Az elmúlt évek elemzései nyomán kiderült, hogy az Omega-köd egyike a
környezetünkben megfigyelhető legfiatalabb csillagkeletkezési zónáknak,
ahol az első égitestek mindössze néhány millió évvel ezelőtt
keletkeztek.

Tudomány és fantasztikum 20090715omegakod5
Vissza az elejére Go down
Liaram
Lelkitárs
Lelkitárs
Liaram


Érdeklődési kör : Biológia, környezetvédelem, orvostudomány, természettudományok
Hobbi : Természetfotózás, rajzolás (kézi, digitális), zene, éneklés, séta a természetben, állatok

Tudomány és fantasztikum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tudomány és fantasztikum   Tudomány és fantasztikum Icon_minitimeCsüt. 23 Júl. - 23:13

Wow,ezt megnézném!Tudomány és fantasztikum 189520

Háromdimenziós filmek a YouTube-on


Elsőként az 50-es években jelentek meg Amerikában a háromdimenziós filmek, majd az IMAX és egyéb hasonló technológiákkal moziban bárki számára elérhetővé váltak a térhatású filmek. Az elmúlt években egyre több ütős mozifilm is áttörte a vászon síkját, sőt több mozifilm DVD-n is megjelent 3D-ben.

A trendről a YouTube, mint a világ legnagyobb videomegosztó
szolgáltatása sem szeretne lemaradni, s a 720p bevezetése után egy
újabb nagy durranással igyekszik még jobban a felhasználók kedvére
tenni. A térhatású filmek népszerűek, ezt senki sem tagadhatja, s ha
valami népszerű és mozgóképhez köthető, akkor arról a YouTube sem
szeretne lemaradni. A bejelentés körül egyelőre nem csaptak nagy
felhajtást, mindössze egy YouTube blogbejegyzésből értesülhetett a közönség az újításról.

"Ez egy teljesen új funkció, s vannak még problémák, amiket meg kell
oldani. Például a 3D videók egyelőre nem ágyazhatóak be, s a különböző
formátumok finomításához szükség van az emberek segítségére" -- írja a
bejegyzés. A videomegosztó stábja azt kéri a felhasználóktól, hogy
töltsenek fel minél több videót, hogy megmutatkozzon az új funkció
igazi ereje. Mostantól bárki feltölthet saját videót, ami 3D-ben
jelenik majd meg.

Könnyű összebarkácsolni

Ehhez mindössze
annyit kell tenni, hogy a felvételt egyszerre két kamerával kell
párhuzamosan felvenni, a kamerákat pedig az emberi szemek
elhelyezkedéséhez hasonló módon kell rögzíteni. A felvétel után a két
videót egy szerkesztőprogrammal egymás mellé kell helyezni a képet
megfelezve, mégpedig úgy, hogy a "jobb szem" képe a bal, a "bal szem"
képe a jobb oldalon legyen. Ezután már csak fel kell tölteni a
YouTube-ra, s a címkék közé be kell tenni a "yt3d:enable=true"
kifejezést, amiből a rendszer tudni fogja, hogy ez egy térhatású videó
szeretne lenni. Amennyiben pedig szélesvásznú a videó, akkor a
"yt3d:aspect=16:9" címkét is hozzá kell tenni.Így
a két párhuzamos oldalt összehúzza a lejátszó, s beállítástól függően
átalakítja a színeket úgy, hogy a különböző szemüvegekkel helyes
térhatású kép legyen az eredmény. Sajnos a beágyazáskor még nem működik
a funkció. Lejátszáskor egy legördülő menüből hét különböző szemüveg
közül lehet választani, de ezek mindegyike egyelőre a régimódi
kék-piros változathoz hasonló megoldás, a komolyabb oldalváltással
operáló szemüvegek, mint az nVidia megoldása még nem támogatott.
Emellett meg lehet nézni a filmeket külön csak a jobb, csak a bal
oldalt, illetve párhuzamosan különböző nézetekkel normál 2D módban is.

Mivel a beágyazás még nem működik, ezért csak a YouTube belső oldalain próbálható ki a 3D, de ezen a videón egy hosszasabb magyarázat mellett lehet megismerkedni a funkcióval, illetve itt egy virág térbeli látványában lehet gyönyörködni, de a 3D-címkére rákeresve további, sőt, egyre több példa jelenik majd meg.
Vissza az elejére Go down
Liaram
Lelkitárs
Lelkitárs
Liaram


Érdeklődési kör : Biológia, környezetvédelem, orvostudomány, természettudományok
Hobbi : Természetfotózás, rajzolás (kézi, digitális), zene, éneklés, séta a természetben, állatok

Tudomány és fantasztikum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tudomány és fantasztikum   Tudomány és fantasztikum Icon_minitimePént. 14 Aug. - 16:59

Ezt a cikket ma olvastam az IPM magazinban és azért osztom meg veletek,mert egyszer láttam egy dettó ugyanerről szóló félig thriller félig horror-szerű filmet(sajnos a címe most nem ugrik be),és lám,a film valóság lehet (persze csak a pozitív oldala...Very Happy )!

Működik a bionikus szem!

Még 2008-ban műtöttek meg Londonban egy 73 éves, örökletes szembetegségben harminc évvel ezelőtt megvakult embert, akinek retinájába egy elektródahálózat van beágyazva, amelyre egy szemüvegre rögzített kamera képét továbbítják.A BBC összeállításából kiderül,hogy a páciens egyelőre csak a sötét és világos objektumok elkülönítésére képes, de a kutatók azt várják, ahogy az agy megtanulja feldolgozni a jeleket, egyre részletesebb képeket tud majd érzékelni.Az Argus II nevű kísérleti eszközt eddig világszerte 18 ember kapta meg.A jelenleg klinikai tesztelés fázisában lévő eljárás végleges eredményeire még két évet kell várni.

Tisztára mint abban a filmben!Hová fejlődik a tudomány és a technika! Tudomány és fantasztikum 189520
Vissza az elejére Go down
Liaram
Lelkitárs
Lelkitárs
Liaram


Érdeklődési kör : Biológia, környezetvédelem, orvostudomány, természettudományok
Hobbi : Természetfotózás, rajzolás (kézi, digitális), zene, éneklés, séta a természetben, állatok

Tudomány és fantasztikum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tudomány és fantasztikum   Tudomány és fantasztikum Icon_minitimeSzer. 23 Szept. - 11:40

Ma böngészgetés közben találtam egy jó oldalt.Mivel nagyon sok érdekes dologról ír ábrákkal és képekkel alátámasztva,nem tudnám mindet idemásolni,így megadom inkább az oldal elérhetőségét:

http://www.t-es-t.hu

Számtalan érdekes tudományról és fantasztikumról szóló írást,magyarázatot találhattok itt.Például tudtátok mi is az a Pillangó hatás,mely egyben egy film címét is adja?Vagy hogy miért is hibádzik az Alien-Resurrection (A nyolcadik utas a Halál című film negyedik része,a Feltámad a Halál) című filmben Ripley klónozása?

Ezekre és hasonló érdekességekre is választ kaphattok ezen az oldalon!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Tudomány és fantasztikum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tudomány és fantasztikum   Tudomány és fantasztikum Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Tudomány és fantasztikum
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: • Misztikus témák •-
Ugrás: